Specialized Turbo Como 4.0 NB
2.639,20 €
% 3.299,00 € (Hersteller-UVP)
z. Zt. nicht verfügbar
Produktinformationen "Turbo Como 4.0 NB"
Anmelden
| Modelljahr: | 2025 |
|---|---|
| Bestellnummer: | 90425-5503 |
| Bremsen: | Shimano BR-MT200, hydraulic disc, VR: 180mm, HR: 160mm |
| E-Antriebssystem: | Specialized 2.0, 70Nm torque, custom tuned motor, 250W nominal; Specialized U2-710, 710Wh |
| Federweg: | 80mm |
| Felgen: | 650b disc, double-wall alloy, pinned, 32h |
| Gabel: | FORK,SR SUNTOUR, SF21-MOBIE-A32-DS-LO-15AH4-27.5-80, 80MM TRAVEL,1.125 IN STEER TUBE UPPER,1.5 IN STEER TUBE LOWER, CROWN OD 61MM, STANCHION 32MM, BLACK STANCHION, 15MM THRU AXLE, 650B, 44MM OFFSET, DISC, POST MOUNT, 180 BRAKE, W/15AH4 AXLE |
| Griffe: | Specialized Body Geometry Contour, lock-on |
| Hinterradnabe: | Shimano Freehub, Center Lock Disc, 8-11-Speed 12mm Thru Type Axle, 32H, 148mm |
| Hinterreifen: | Hemisphere Flat Protection Reflect, 650b X 2.3 |
| Kassette: | Shimano, CS-LG300-9, CUES, 9-fach, 11-41T |
| Kette: | Shimano LG500 |
| Kurbeln: | Praxis, Brose Isis,165mm, Bcd 104mm, 48T |
| Lenker: | Specialized Como handlebar/stem combo |
| Licht: | VR: Lezyne, Ebike Mini Stvzo E300+, 300 Lumen, With Reflector; HR: Spanninga, Stvzo, Commuter Glow With Brake XEr |
| Rahmen: | E5 Aluminum, bottom bracket motor mount, fully integrated & lockable downtube battery, internal cable routing, lock and front rack mount |
| Rahmen-Form: | Wave/ Tiefeinsteiger |
| Sattel: | Body Geometry Comfort Gel, 200mm W/ Handle |
| Sattelstütze: | Spring suspension, alloy, 40mm travel, 30.9mm, 2-bolt clamp, 34.9mm sleeve |
| Schalthebel: | Shimano, SL-U4000-9R, CUES, Right, 9-fach Rapidfire, W/ Optical Gear Display |
| Schaltwerk: | Shimano, RD-U4000, CUES, Gs 9-fach, Top Normal, Shadow Design, Direct Attachment |
| Speichen: | DT Swiss Elemental |
| Vorderradnabe: | Shimano Center Lock Disc 32H, 15mm Thru Type Axle, 100mm |
| Vorderreifen: | Hemisphere Flat Protection Reflect, 650b X 2.3 |
| Zubehör: | Gepäckträger: Specialized rack, MIK HD interface, built-in pannier mounts, 27kg max load; Schutzblech: Specialized DRYTECH fenders, 65mm width, aluminum fenderstay |
| Display: | MasterMind TCD, w/handlebar remote, built-in anti-theft feature, Bluetooth connectivity, customizable display pages |