Specialized Tarmac SL8 S-Works - SRAM RED AXS
13.499,00 €
z. Zt. nicht verfügbar
Produktinformationen "Tarmac SL8 S-Works - SRAM RED AXS"
Anmelden
| Modelljahr: | 2025 |
|---|---|
| Bestellnummer: | 90625-0058 |
| Bremsen: | NEW SRAM RED AXS, hydraulic disc |
| Gabel: | S-Works FACT 12r Carbon, 12x100mm thru-axle, flat-mount disc |
| Griffe: | Supacaz Super Sticky Kush |
| Hinterreifen: | S-works Turbo Rapidair 2BR, 700x26mm |
| Kassette: | NEW SRAM RED XG-1290, 10-33T, 12-fach |
| Kette: | NEW SRAM RED, 12-fach |
| Kurbeln: | NEW SRAM RED AXS Power Meter, 48/35T, 2-fach |
| Lenker: | Roval Rapide Cockpit |
| Radsatz: | Roval Rapide CLX II, Tubeless, 21mm internal width carbon rim |
| Rahmen: | S-Works Tarmac SL8 FACT 12r Carbon, Rider First Engineered™, Win Tunnel Engineered, Clean Routing, Threaded BB, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc |
| Rahmen-Form: | Diamant |
| Sattel: | S-Works Power with Mirror |
| Sattelstütze: | S-Works Tarmac SL8 Carbon seat post, FACT Carbon, 15mm offset |
| Schalthebel: | NEW SRAM RED AXS, 2x12-fach |
| Schaltwerk: | NEW SRAM RED AXS, 12-fach |
| Schläuche: | Turbo Ultralight, 60mm Front, 80mm Rear, Presta valve |
| Umwerfer: | NEW SRAM RED AXS, braze-on, 2-fach |
| Vorbau: | Roval Rapide Cockpit, Integrated Bar/Stem |
| Vorderreifen: | S-works Turbo Rapidair 2BR, 700x26mm |